Az eszköz beszerzése a „Sporttal kapcsolatos mozgásszervi elváltozások prevenciója, klinikai kezelése és rehabilitációja, a parasport orvosklinikai aspektusai” című GINOP-2.3.3-as K+F infrastruktúra fejlesztési konstrukció keretében valósult meg, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében zajlik a pécsi Ortopédiai Klinika vezetésével a szegedi Ortopédiai Klinikával történő együttműködésben, összesen 508,06 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással. A projekt célja egy hiánypótló, versenyképes tudáscentrum kialakítása a sport és az ehhez köthető egészséges életmód programokkal kapcsolatos ellátási és rehabilitációs prioritások tekintetében.

A 2018. évi Egyetemi Bál ismét nagyszerű szórakozási lehetőséget kínál a PTE munkatársainak és partnereinek! Az Oscar-díjas filmek ihlette, svédasztalos vacsorával egybekötött est fellépője Mino Rabenjafimanantsoa, a PTE Hangja.

A Pécsi Tudományegyetem 2018. január 10-én rendezte a már hagyományosnak mondható Újévi Professzori Találkozót a Palatinus Hotel Bartók termében. Az évindító eseményre aktív egyetemi tanárok, Professor Emeritusok és Emeriták, nyugalmazott főiskolai és egyetemi tanárok, valamint az egyetem vezetői kaptak meghívást, amelyet csaknem kétszázan el is fogadtak.

A PTE Idegen Nyelvi Központja nyelvtanfolyamokat és ECL nyelvvizsgára felkészítő kurzusokat indít februártól!

2018. január 18-20. között a Pécsi Tudományegyetem is vár minden érdeklődőt a 18. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításra a budapesti Hungexpo "G" csarnokában!

Egyetemünk 2018-ban is minden érdeklődőt vár nyílt napjain, melyeken tíz karunk mindegyike számos programmal és érdekességgel készül. Megismertetjük képzéseinket, ízelítőt adjunk arról, hogy milyen módon és milyen eszközökkel dolgozunk, hol zajlik az oktatás, és nem utolsó sorban találkozási lehetőséget biztosítunk leendő hallgatótársakkal és oktatóinkkal.

Megjelent a varsói Fundacija Edu & More alapítványnak és a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Nemzetközi Oktatási Központjának Magyarországról a Nagyvilágban  –  híres magyarok életútja / Z Polski w Świat – historie wybitnych Polaków című kiadványa, mely egy ingyenesen letölthető olvasókönyv magyar és lengyel nyelvet tanulók számára.

2017. december 19-én megkezdték a Pécsi Tudományegyetem vadonatúj 3D laborjának műszaki átadás-átvételét. A laboratóriumot a PTE Műszaki és Informatikai Kar épületkomplexumában alakították ki, a már meglévő, eddig kari könyvtárként üzemelt épületrészben.

Elérkezett a #PTE webizódok 4. része is, ahol Dóri, Dávid és Tomi meglátogatják azokat a helyeket, amelyeket felvillantottak Tominak az előző rész végén, és különlegességük, egyediségük mellett nem lehet elmenni szó nélkül, ha Pécsről, vagy a Pécsi Tudományegyetemről van szó! Élményekben, sokszínűségben nem lesz hiány sem ebben a részben, sem a PTE-s hallgatói létben :) !!! A 4 részes sorozatnak most itt a vége, de talán folytatása következik.

Dr. Bódis József rektor év végi köszöntője a PTE munkatársai és hallgatói számára.