A ma kezdődött Educatio Oktatási Szakkiállításon a Pécsi Tudományegyetem is rengeteg programmal várta a látogatókat.

Vámos Zoltán PTE-s aneszteziológus és intenzív-terápiás orvos, de az ország most mégis filmrendezőként ismerheti meg. A Parázs a szívnek című 93 perces filmet az ország, sőt a Kárpát-medence legnagyobb mozijaiban vetítik január 18-tól.

Megrendüléssel tudatjuk, hogy Prof. Dr. Janszky József, az MTA rendes tagja, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának emeritus professzora 2018. január 16. napján életének 75. évében elhunyt.

Egyetemünk 2018-ban is minden érdeklődőt vár nyílt napjain, melyeken tíz karunk mindegyike számos programmal és érdekességgel készül. Megismertetjük képzéseinket, ízelítőt adjunk arról, hogy milyen módon és milyen eszközökkel dolgozunk, hol zajlik az oktatás, és nem utolsó sorban találkozási lehetőséget biztosítunk leendő hallgatótársakkal és oktatóinkkal.

2018. január 18-20. között a Pécsi Tudományegyetem is vár minden érdeklődőt a 18. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításra a budapesti Hungexpo "G" csarnokában!

2018 februárjától folytatódik a Kreditpróba – Készülj az egyetemre az egyetemen! címet viselő kezdeményezés, amelyet a PTE Bölcsészettudományi Kara indított középiskolás diákok számára.

Az eszköz beszerzése a „Sporttal kapcsolatos mozgásszervi elváltozások prevenciója, klinikai kezelése és rehabilitációja, a parasport orvosklinikai aspektusai” című GINOP-2.3.3-as K+F infrastruktúra fejlesztési konstrukció keretében valósult meg, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával.

A 2018. évi Egyetemi Bál ismét nagyszerű szórakozási lehetőséget kínál a PTE munkatársainak és partnereinek! Az Oscar-díjas filmek ihlette, svédasztalos vacsorával egybekötött est fellépője Mino Rabenjafimanantsoa, a PTE Hangja.

A Pécsi Tudományegyetem 2018. január 10-én rendezte a már hagyományosnak mondható Újévi Professzori Találkozót a Palatinus Hotel Bartók termében. Az évindító eseményre aktív egyetemi tanárok, Professor Emeritusok és Emeriták, nyugalmazott főiskolai és egyetemi tanárok, valamint az egyetem vezetői kaptak meghívást, amelyet csaknem kétszázan el is fogadtak.

A PTE Idegen Nyelvi Központja nyelvtanfolyamokat és ECL nyelvvizsgára felkészítő kurzusokat indít februártól!