Ünnepi tudományos ülés Prof. Dr. Tigyi József emlékére

2020-03-09 10:00 - 2020-03-09 13:00

MTA Pécsi Akadémiai Bizottság Székháza (7624 Pécs, Jurisics Miklós út 44.)

kalmar.peter@tab.mta.hu

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Területi Bizottságával karöltve Prof. Dr. Tigyi József akadémikus úr emléke és munkássága előtt tisztelegve ünnepi tudományos ülést tart.

PROGRAM:

10:00 Megnyitó Nyitrai Miklós, a PTE ÁOK dékánja

10.10 Köszöntő Miseta Attila, a PTE rektora

Lénárd László, a PAB elnöke

Előadások:

10.30 Tigyi Gábor, az MTA külső tagja, Department of Physiology, University of Tennessee Memphis, USA,

Hogyan született a PAB székház - gyermeki szemmel nézve

10.50 Závodszky Péter, az MTA rendes tagja, a Magyar Biofizikai Társaság tiszteletbeli elnöke, ELKH TK

Tigyi József a szervező, a tudós és a barát.

11.10 Tóth Kálmán, az MTA doktora, egyetemi tanár, PTE ÁOK

Tigyi József professzor, az egyetemépítő túrázó.

11.30 Lőrinczy Dénes, az MTA doktora, professor emeritus, PTE ÁOK

Izomkutatás – termikus analízis.

11.50 Táblaavatás Tigyi József akadémikusról elnevezett tanácsterem táblájának leleplezése.

12.00 Fogadás

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát a kalmar.peter@tab.mta.hu e-mail címre jelezze. Szálláslehetőség önköltségi alapon a PAB székházban korlátozott számban igénybe vehető. Bejelentkezés a titkarsag.pab@tab.mta.hu e-mail címen, vagy a 72/512620 telefonszámon.