A régió fejlesztése közös érdek – együttműködési megállapodás aláírása a PTE KPVK és Paks Város Önkormányzata között

2019-06-05 10:00 - 2019-06-05 13:00

Erzsébet Nagy Szálloda, Duna szekcióterem (Paks, Szent István tér 2.)

Kapcsolattartó
Karácsonyi Dóra
karacsonyi.dora@kpvk.pte.hu

A felek közös pályázati projektek kidolgozásával együttesen járulnak hozzá a tervezett képzési, kutatási programok körének bővítéséhez, valamint a PTE KPVK IQ Központ eredményes működését célzó fejlesztések megvalósításához.

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karának kiemelt feladata, hogy működési területe társadalmi, kulturális, gazdasági fejlődését elősegítse, képzési, továbbképzési, kulturális, tudományos centrumként szerepet vállaljon a térségi kohézió erősítésében, és a társadalmi kihívásoknak eleget téve folyamatosan fejlessze képzési portfólióját, korszerű válaszokat, piacképes és jól hasznosítható tudást kínálva a térség és Tolna megye társadalmi, gazdasági kihívásaira.

Paks Város Önkormányzata kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa és előmozdítsa a Paks város gazdasági érdekeivel és céljaival összhangban lévő egyetemi fejlesztések helyi megvalósítását. A PTE KPVK számára a paksi telephelyen megvalósítandó képzési, kutatási célok prioritást jelentenek, és Paks város számára is kiemelt jelentőségű a helyben elérhető felsőoktatási kínálat, összhangban a város felsőoktatási stratégiai céljaival.

A Pakson megvalósuló felsőoktatási programok fontos szerepet játszanak a helyi gazdaság fejlesztésében, a szakemberszükséglet biztosításában és a fiatalok helyben tartásában. Mindezek alapján a PTE KPVK stratégiai célja, hogy a PTE paksi jelenléte mellett saját képzési portfólió-elemeit és tudásbázisát is elérhetővé tegye Paks város és a térség számára.