A PTE NEST–FÉSZEK ünnepélyes avatása Orfűn

2019-06-18 18:00 - 2019-06-18 19:00

Orfű PTE NEST – FÉSZEK (Pécsi-tó – Jurtatábor alatt)

Kapcsolattartó
Szuhán-Glass Beáta, PTE Kutatás- és Innovációfejlesztési Főosztály
szuhan-glass.beata@pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem Kutatás- és Innovációfejlesztési Főosztálya kiemelten kezeli az egyetemi karok innovációs projektjeit, melyek a jövőbe tekintő kreatív és újszerű szellemiséget mutatják be. Elhivatottak olyan projektek támogatására, melyek megvalósítása az egyetem számára jelentős ismertséget hozhatnak és elismertséget növelhetnek.

Ennek szellemében szeretnénk meghívni a sajtó képviselőit a PTE Műszaki és Informatikai Kar 2018-ban a Pécsi-tónál felépített, egyedi tervezésű építményének átadójára, melyen - rendhagyó módon - egy esküvői ceremóniára is sor kerül. Az átadón köszöntőt mond dr. Gábriel Róbert, általános, tudományos és innovációs rektorhelyettes, dr. Medvegy Gabriella, a Műszaki és Informatikai Kar dékánja és Füziné Kajdy Zita, Orfű polgármestere.

Orfű régóta a testi és szellemi kikapcsolódás helyszíne, mely szabadidős programjaival és természeti szépségével vonzza a turistákat. A NEST, azaz FÉSZEK névre keresztelt, különlegesen kialakított modern stég, tökéletesen illeszkedik ebbe a csodálatos természeti környezetbe.

Felépítésével egy ökumenikus szakrális térrel gazdagodott a település, mely lehetőséget biztosít a helyi közösség tagjainak és az itt pihenőknek elvonulásra, elmélkedésre, de különböző rendezvények helyszíneként is működhet.

Az építményt - melyet Kósa Balázs (DLA) és Kovács Péter 2017-ben tervezett meg - 2018-ban valósította meg a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar – Művészeti Kar b2 Transzdiszciplináris Szakkollégiuma, az egyetem támogatásával.

Élmények egy fészekben – a PTE nászajándéka

A rohanó hétköznapokat igazi, őszinte élmények megélésével tudjuk szebbé tenni, melyek a gyorsan tovatűnő időt emlékezetessé varázsolhatják. Élmények, melyek közül az egyik legmagasztosabb lehet egy esküvő. Boldog ifjú pár, meghatott szülők, vidám násznép, íncsiklandozó ételek, zene, tánc, reprezentatív környezet, mindaz, ami csodálatossá varázsolja a nagy napot.

A PTE NEST–FÉSZEK megfelelő helyszíne lehet rendezvényeknek, de különleges atmoszférájából következően tökéletes miliőt biztosít esküvői ceremóniák megtartására is. A fiatal pár – akiknek a PTE Kutatás- és Innovációfejlesztési Főosztálya nászajándékként megszervezte az eseményt - régóta kereste a legmegfelelőbb helyszínt életük nagy pillanatához, végül a tó fölé emelkedő, természeti környezetbe illeszkedő, szakrális térben találták meg mindazt, ami számukra a tökéletességet
biztosítja.

Példájukat követve reméljük, sokan látnak majd fantáziát a helyben, veszik észre azokat az élményeket, melyekre ez az óvó, védő FÉSZEK természeti közelségével lehetőséget ad.