MEDICINA 2040 RECEPT A JÖVŐHÖZ Dr. Hegyi Péter, a PTE egyetemi tanárának előadása

2020-02-27 18:00 - 2020-02-27 20:00

Semmelweis Egyetem, NET Díszterem (1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.)

Kapcsolattartó
Pirkhoffer Zsófia
pirkhoffer.zsofia@pte.hu

A Pécsi Tudományegyetem és az Academia Europaea, mely az Európai Unió egyik vezető tanácsadó testülete 2019-ben kidolgozott egy új betegellátási és oktatási modellt, amely elősegíti, illetve felgyorsítja a tudományos ismeretek egészségügyben történő hasznosítását.

A XXI. században a tudomány megkerülhetetlenné vált a mindennapjainkban. Az elmúlt 20 évben földrengésszerű változás történt minden területen, beleértve a gépjárműipart, sportot, kommunikációt, közlekedést és betegellátást is. Ma a tudományos kísérletek, adatgyűjtések, elemzések és a tudományos eredményeken alapuló döntések meghozatala nélkülözhetetlenné váltak a jó minőségű betegellátáshoz. Nem véletlen, hogy az orvostudomány területén egy új fogalom jött létre, a Transzlációs Medicina, mely fő feladata felgyorsítani és hatékonyabbá tenni a tudományos eredmények hasznosítását, beleértve a betegségek megelőzését, terápiáját és követését is.

Az új modell egyaránt fókuszál az egészségügyre, az új tudományos eredmények megszerzésére, az eredmények érthető és emészthető összefoglalására, valamint az összes résztvevővel történő kommunikációra. Jelen előadás bemutatja ezen új modell magyarországi bevezetésének eredményeit, és segít bennünket felkészülni a jövő orvoslására. Az eddigi eredmények alapján egyértelmű, hogy ez a modell több fontos területen egyidőben is képes kiemelkedő javulást elérni, beleértve az egészségügyet, oktatást és tudományt, ezért megítélésünk szerint, az új modell minél szélesebb alkalmazása Magyarországnak jelentős nemzetgazdasági és nemzetpolitikai előnyöket eredményezne.