David Mozqueda gitárművész, az Universidad de Guadalajara professzorának hangversenye

2019-05-15 19:00 - 2019-05-15 21:00

ZMI Liszt Ferenc Hangversenyterem (Pécs, Zsolnay V. u. 37.)

Kapcsolattartó
Faragó Emanuela
farago.emanuela@pte.hu

Virtuóz technika és felvillanyozó előadásmód jellemzik Mexikó egyik legkiválóbb gitárművészét, aki a klasszikus repertoárból ad keresztmetszetet a tavaszi koncertsorozat utolsó estjén.

Műsor:

Andrés SEGOVIA: Estudio sin Luz

David MOZQUEDA: „The Journey” szvit – Andromeda | Monterey Park

Napoléon COSTE: Les soirées d'Auteuil op. 23

Leo BROWER: Szvit szólógitárra, No. 2 – Preludio | Allegro burlesco | Andantino (un poco lento)

Federico Moreno TORROBA: Madroños

------

Manuel Maria PONCE: Gitárszonáta III. – Allegro moderato | Chanson | Allegro non troppo

Joaquin TURINA: Szonáta op. 61

A klasszikus gitár a 19. századra nyerte el ma ismert formáját spanyol hangszerkészítők nyomán. Nem csak a hangszer külalakja, felépítése, hanem repertoárjának törzsanyaga is spanyol nyelvterületről származik a 19-20. században. David Mozqueda hangversenyén ebből a klasszikus repertoárból anélkül ad keresztmetszetet, hogy csupán a legismertebb művekre szorítkozna. Mozqueda saját szvitjén és Napoleon Coste 19. századi francia gitárvirtuóz és komponista művén kívül a gitáros irodalom legfontosabb 20. századi spanyol, mexikói és kubai szerzőitől játszik. A koncert a 20. század legnagyobb hatású klasszikus gitárosa, Andrés Segovia művével kezdődik, melynek címe magyarul: Tanulmány fény nélkül. A szerző szemműtétje utáni lábadozása alatt komponálta ezt a rövid, melankolikus művet, és orvosának ajánlotta. A hangverseny bemutatja a klasszikus gitár széles hangszínpalettáját a melankóliától Joaquín Turina szonátája utolsó tételének tüzes, latinos szenvedélyéig.

Jegyárak: 2000 Ft | PTE jegy: 1000 Ft | PTE MK Szakmai/Nyugdíjas jegy: 500 Ft

CAMERATA bérlet hangversenye

A hangverseny a PTE és a Potenton Alapítvány közös szervezésében valósul meg, támogatja a Nemzeti Kulturális Alap.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

Online jegyvásárlás: www.jegymester.hu

Személyes és jegyvásárlás:

A Zsolnay Örökségkezelő NKft. Infopontjain:

Zsolnay Kulturális Negyed

– Látogatóközpont

– Infopont és Shop a Boltok utcája végén

– Vendégház recepció

Művészetek és Irodalom Háza

KultURÁN Infopont (Pécs, Ybl Miklós u. 7/2.)

A Kodály Központ jegypénztárában

A Hangversenyterem bejáratánál 1 órával a koncert előtt