Az Európai Unió jövője - bővülés vagy összeomlás? - a Kérdezz, felelünk! külpolitikai beszélgetés-sorozat részeként

A „Kérdezz, Felelünk!” beszélgetés-sorozatot a Külügyi és Külgazdasági Intézet azért hívta életre, hogy a kül- és biztonságpolitikai témákat kutatóink interaktív formában, a klasszikus előadásokat elhagyva a közönség bevonásával vitathassák meg. Az így kialakult diskurzus során a szakértők nem csupán a közönség kérdéseire válaszolva, hanem a közönséggel együtt elemezhetik az est tematikájának megfelelő kérdéskört. A közönség által nagy népszerűségnek örvendő beszélgetés-sorozat korábbi állomásainak neves magyar egyetemek, például a Budapesti Corvinus Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem adtak otthont.

A soron következő est a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködésben kerül megvalósításra, melynek során a KKI szakértői a Brexit hatásait, az Európában lezajlott választások (cseh, francia, német, osztrák) eredményeit, a katalán és a skót függetlenség kérdését vizsgálják a közönség aktív bevonásával, az elhangzó kérdésekre reflektálva. Minden kedves érdeklődőt várunk szeretettel!

Meghívott szakértők:

dr. Nagy Sándor Gyula

vezető kutató,

Molnár Tamás Levente

kutató,

Külügyi és Külgazdasági Intézet,

Almadi Sejla

kutató,

Külügyi és Külgazdasági Intézet,

Szabó Barnabás

külső szakértő

Moderátor:
Garai Nikolett
Külügyi és Külgazdasági Intézet

A rendezvény angol nyelvű.

Felhívjuk minden kedves érdeklődő figyelmét, hogy technikai okok miatt 1 órával korábban, tehát 14 órakor kezdődik az esemény.

Esemény időpontja:
2018. március 13. 14:00
Esemény helyszíne és címe:
Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont (Pécs, Universitas u. 2/A)
Kapcsolattartó neve:
Szabó Attila