30. International Symposium on Microscale Separation

Az MSB 2014, azaz a 30th International Symposium on MicroScale Bioseparations konferencia a Pécsi Tudományegyetem és az MTA-PTE Molekuláris Kölcsönhatások az Elválasztástudományban Kutatócsoport szervezésében 2014. április 27. és május 1. között kerül megrendezésre.

A konferenciasorozatot International Symposium on High Performance Capillary Electrophoresis (HPCE) címmel 1989 áprilisában Barry Karger professzor Bostonban indította útjára.

Az első konferenciák alkalmával a résztvevık alapvetıen a kapilláris elektroforézis elvét, alapját valamint a biotechnológiai alkalmazását mutatták be elıadások és poszterek formájában. A későbbiekben a találkozók, a konferencia sorozat nevét az elválasztástechnika területén bekövetkezett jelentős változás, fejlődés és az ipari alkalmazások elterjedése miatt MicroScale Bioseparations (MSB) változtatták. Az MSB szimpóziumsorozat tematikájának fókuszában elsősorban a miniatürizált elválasztástechnikai módszerek állnak. A szimpóziumon előadások és poszterek kerülnek bemutatásra az analitikai kémia, bioanalitika, miniatürizálás, élettudományi kutatások, gyógyszerkutatás, kriminalisztika, toxikológia, doppingvizsgálat, élelmiszerbiztonság és környezettudomány területéről.

Az MSB konferenciákat évente az Amerikai Egyesült Államokban és Európában váltakozva (időnként Ázsiában is) rendezik meg. Magyarországon ezidáig még nem rendeztek MSB konferenciát. Az idei évben tartandó jubileumi, 30. konferencia fővédnöke Dr. Bódis József, a PTE rektora, elnöke Dr. Kilár Ferenc (Pécsi Tudományegyetem), társelnökei Dr. Felinger Attila (Pécsi Tudományegyetem) és Dr. Guttman András (Pannon Egyetem).

A konferencián több mint 20 ország kutatói vesznek részt Tajvantól az Egyesült Államokig, közel 70 előadást és 90 posztert mutatnak be. A konferencia ünnepélyes megnyitóján adják át Barry Karger professzor (Northeastern University, Boston, USA) számára az „Arnold O. Beckman Medal for Electrodriven Separations” tudományos díjat.

Esemény időpontja:
2014. április 27. 10:00 - 2014. május 01. 15:00