Magyar nyelv és kultúra nyári egyetem

Esemény időpontja:
2018. július 23. 09:00

A 19. Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetem július 22-én veszi kezdetét a Pécsi Tudományegyetemen, és 98 külföldi diák részvételével zajlik majd négy héten át. Érkeznek jelentkezők többek között Brazíliából, Bulgáriából, Csehországból, Finnországból, Görögországból, az Egyesült Államokból, Egyiptomból, Nagy-Britanniából, Indonéziából, Japánból, Dél-Koreából, Romániából, Dél-Afrikából, Oroszországból, Szlovákiából, Svájcból, Olaszországból, Lengyelországból. A visszatérő diákok között vannak már családok, sőt, olyan hallgató is lesz az idei csapatban, aki már a legelső pécsi nyári egyetemen is részt vett, 19 évvel ezelőtt!

A Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetem program az idei évben válik nagykorúvá, lesz 18 éves. Az elmúlt 18 évben a jelentkezők száma folyamatosan emelkedik, a 9 diákkal induló Nyári Egyetemen idén 28 országból összesen 102 résztvevő tanul magyarul. Érkeznek jelentkezők többek között Brazíliából, Bulgáriából, Csehországból, Finnországból, Görögországból, az Egyesült Államokból, Egyiptomból, Thaiföldről, Japánból, Dél-Koreából, Romániából, Oroszországból, Szlovákiából, Svájcból, Olaszországból, Lengyelországból.

Esemény időpontja:
2015. július 26. 00:00 - 2015. augusztus 23. 00:00