Kultúratudományi Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar

Ebben a tanévben is sok szeretettel várunk mindenkit a KPVK nyílt napjára!

Esemény időpontja:
2019. január 17. 09:00 - 16:00

A Shanghai Institute of Technology 18 hallgatója és 2 oktatója érkezett a PTE-re azzal a céllal, hogy az európai és a magyar kulturális örökséggel ismerkedjen meg a július 15. és július 29. között megrendezésre kerülő nyári egyetemen. A program akadémiai részét, a tanórákat valamint a szakmai kirándulásokat a Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar biztosítja, míg a rendezvény teljes körű szervezését a Külügyi Igazgatóság végzi.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusának 2017. novemberi ülése több képzés karok közötti áthelyezéséről határozott. Az oktatási rektorhelyettes szerint ezzel a lépéssel tovább erősödhet a pécsi egyetem presztízse, népszerűsége a jelenlegi és a leendő hallgatók körében.

Idén hatodik alkalommal vehettek részt a szekszárdiak a KPVK Kutatók Éjszakája programjain. A szekszárdi egyetemi kar most is érdekes előadásokkal várta az érdeklődőket. A szeptember utolsó péntekén világszerte megrendezésre kerülő tudományos fesztivál a KPVK-n hagyományosan már délelőtt elkezdődik, amikor az általános és középiskolák csoportjai számára kínálnak különleges programokat. Idén Dr. Jurisits József Ericsson és „Rácz tanár úr” díjas nyugalmazott matematika-fizika szakos tanár, tankönyvszerző és szintén középiskolai fizikatanár fia, Jurisits László szórakoztató fizikaóráinak látványos kísérletei jelentettek óriási élményt az előadásokra regisztrált öt iskola több mint 200 diákjának.

Feliratkozás RSS - Kultúratudományi Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar csatornájára