Google Európai ösztöndíj FOGYATÉKKAL ÉLŐ DIÁKOKNAK

Az ösztöndíj az Európai Unió területén felsőfokú számítástechnikai és informatikai tanulmányokat folytató, fogyatékkal élő diákoknak szól.

Az ösztöndíj mértéke: 7000 euró a 2015/2016 tanévre

Jogosultsági követelmények:

– a diákoknak Bachelor (alapképzés)-, Masters vagy PhD képzésben aktív jogviszonnyal kell rendelkeznie a 2014/2015 tanévre

– beiratkozott hallgató (vagy tervezi a jelentkezést) valamelyik európai egyetemen BA, MA vagy PhD képzésre

– európai állampolgársággal, állandó tartózkodási hellyel rendelkező és nemzetközi diákok pályázhatnak

– tanulmányaikat számítástechnika, számítástechnikai mérnök (fejlesztő) vagy informatika, vagy szorosan összefüggő területen folytatják.

– a pályázó fogyatékkal élő személy, akinek mentális egészsége vagy hosszú távon egészségi állapota akadályoztatott (beleértve a diszlexia, diszpraxia, látászavar, halláscsökkenés, cukorbetegség, epilepszia, depresszió, szorongásos zavarok, valamint egyéb testi vagy szellemi fogyatékossággal vagy más egészségügyi körülményeket).

Jelentkezési határidő: 2015. január 1.

Információ (EN):

Pályázat kiíró: