Pályázati felhívás Nemzetközi Tudományos Konferenciára

Nemzetközi Tudományos Konferencia - Turizmus a régiófejlesztés szolgálatában

2015. április 24-25., Székelyudvarhely

A konferencia emléket állít a Pécsi Tudományegyetem Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskola néhai vezetőjének, dr. Buday-Sántha Attila professzor úrnak, akinek elévülhetetlen érdemei vannak a székelyföldi fiatal kutatók regionális tudományok területén való doktori előmenetelében.

Felhívás – Call for Papers

A MÜTF Oktatási Központ és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet nemzetközi tudományos konferenciát szervez Székelyudvarhelyen a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) szakmai partnerségével. Ez az esemény egy konferencia-sorozat első rendezvénye, amely sorozat az Orbán Balázs Akadémia nevet viseli. Az Orbán Balázs Akadémia égisze alatt a következő években olyan tudományos konferenciákat, workshopokat szervezését tervezi a két szervezet, amelyek Székelyföld régió fejlődését tudományos oldalról közelítik meg, ugyanakkor a rendezvényeken megvalósuló munka révén egyben támogatják is azt. Ezen tudományos események fő témáit Székelyföld kitörési pontjai jelentik és az ezekkel kapcsolatos kérdésekre keresnek tudományos igényű válaszokat a rendezvénysorozat előadói és résztvevői.

Ugyanakkor a jelen konferencia emléket állít a Pécsi Tudományegyetem Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskola néhai vezetőjének, dr. Buday Sántha Attila professzor úrnak, akinek elévülhetetlen érdemei vannak a székelyföldi fiatal kutatók regionális tudományok területén való doktori előmenetelében.

Az Orbán Balázs Akadémia első konferenciájának témája a turizmus. A gyönyörű székely táj adta lehetőségek kihasználása egyértelmű kitörési pont Székelyföld számára. A konferencia e kérdéskör szakszerű körbejárására törekszik mind tudományos, mind gyakorlati szinten. Az a célunk, hogy a konferencia az elméleti és gyakorlati szakemberek párbeszéde legyen, ezért a kutatók és oktatók mellett meghívtuk a szakma képviselőit is: vállalkozókat, menedzsereket, a turizmus állami és önkormányzati vezetőit, a szakmai szövetségek képviselőit.

A konferencia gyakorlatiasságát az biztosítja, hogy a szekcióüléseket kivisszük terepre, vagyis minden ülést Székelyföld egy-egy, turisztikai szempontból meghatározó területén szervezünk meg, melyek végén egy-egy interaktív workshopra is sor kerül, amely az adott turisztikai attrakció hasznosítására próbál helyben megoldásokkal szolgálni.

A turizmushoz, mint tudományághoz, valamint Székelyföldhöz, mint turisztikai területhez kapcsolódóan várunk előadásokat, publikációkat.

Ajánlott témák az előadásokhoz:

1. Az oktatás szerepe a turizmus fejlődésében
  2. A székely táj – területfejlesztés és/vagy turizmus
  3. A turisztikai desztinációk menedzsmentje
  4. A falusi turizmus szerepe Székelyföld fejlődésében
  5. A helyi termékek szerepe a turizmusban

A konferencia helyszíne: Székelyudvarhely.

A szekcióülések tervezett helyszínei: Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Szováta, Székelyderzs, Oroszhegy község

Meghívott előadók (szervezés alatt):

1. Varga Mihály – fővédnök – Nemzetgazdasági miniszter
  2. Bánki Erik – az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke
  3. Dr. Maruzsa Zoltán – EMMI, felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár
  4. Dr. Ruszinkó Ádám – NGM, turizmusért felelős helyettes államtitkár
  5. Dr. Szakáli István Loránd – FVM, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár
  6. Dr. Faragó Péter – Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató
  7. Dr. Horváth Gergely – Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettes
  8. Dr. Horváth Gyula – RKK, tudományos tanácsadó, az MTA doktora
  9. Bene Dániel – főigazgató, Határtalanul! program - EMET Emberi Erőforrások Támogatáskezelő
  10. Dr. Csizmadia László – Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségének elnöke
  11. Guller Zoltán – a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány elnöke
  12. Dr. Szabó Géza – tanszékvezető egyetemi docens, a Dél-Dunántúli Falusi Turizmus Klaszter elnöke
  13. Dr. Elekes Tibor – egyetemi docens, Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar Földrajzi Intézet, Természetföldrajz-környezettan Tanszék
  14. Dr. Michalkó Gábor – Magyar Földrajzi Társaság alelnöke és az MTA Köztestületének tagja
  15. Kovács István – a Pannon helyi termék klaszter ügyvezető igazgatója
  16. Tirts Tamás – főigazgató-helyettes, Határtalanul program - EMET Emberi Erőforrások Támogatáskezelő

Határidők:

1. Regisztráció: 2015. március 23.
  2. Visszajelzés a téma elfogadásáról: 2015. március 30.
  3. Absztrakt beküldése: 2015. április 13.

Regisztráció:

1. Regisztrálni a regisztrációs űrlap kitöltésével a következő címen lehet: www.egyetem.ro/konferencia
    Részvételi díj: 30 EUR/135 RON/9000 HUF. A részvételi díj a következőket tartalmazza: részvétel a konferencián, péntek esti vacsora, szombati ebéd, szombat esti vacsora. A szállással kapcsolatos költségek a résztvevőket terhelik. Amennyiben igényli a szervezők segítségét a szállás keresésében és foglalásában, ezt jelezze a konferencia2015@mutf.ro címen
  2. A részvételi díj érkezés előtt átutalással, vagy érkezéskor a helyszínen készpénzben fizetendő.

Átutalási adatok:

Kedvezményezett: Asociatia MÜTF Egyesület
    Cím: Odorheiu Secuiesc – Székelyudvarhely
    Bank: Volksbank Odorheiu Secuiesc
    Számlaszám (IBAN):
    a. RON: RO50 VBBU 2511 HR08 0010 2701
    b. HUF: RO84VBBU2511HR0800101701
    SWIFT: VBBUROBU

A konferencia rövid programja:

2015. április 24, péntek
15.00 – 15.30: Megnyitó beszédek