Veni Sancte - Meghívó tanévnyitó szentmisére

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola és a Pécsi Tudományegyetem tanévnyitó szentmisére vár minden hallgatót és egyetemi polgárt a Belvárosi Plébániatemplomba 2016. szeptember 5-én 18.00 órai kezdettel. A misét Dr. Udvardy György Pécsi Megyéspüspök celebrálja.

Veni Sancte

ERASMUS+ pályázati felhívás személyzeti képzésre a 2016/17-es tanévre

A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2016/2017. tanévre adminisztratív (nem-oktatói munkakörben) dolgozók, illetve oktatói, tanári munkakörben alkalmazott, de adminisztratív feladatokat is ellátó dolgozók részére a mobilitási programban való részvételére.

A mobilitási típus neve: személyzeti képzés (staff training).

A személyzeti képzést a 2016. november 1.  – 2017. március 30. közötti intervallumban kell megvalósítani.

A pályázat célja:

rovat: Ösztöndíj

Őszi nyelvtanfolyamok a PTE Idegen Nyelvi Központ szervezésében

A PTE Idegen Nyelvi Központja nyelvtanfolyamokat és ECL nyelvvizsgára felkészítő kurzusokat indít szeptemberben!

Jelentkezési határidő: 2016. szeptember 15.

Online jelentkezés: http://inyt.pte.hu

Bővebb információ: 72/501-500/22102-es mellék

Tovább nőtt az érdeklődés a Pécsi Tudományegyetem képzései iránt

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) az eredményes általános felvételi eljárás után szintén sikeres pótfelvételi eljárásban bízik. Erre komoly jogalapot jelenthet, hogy a PTE-re jelentkezők száma több mint 10%-kal nőtt az előző évi pótfelvételi eljárásban jelentkezők számához képest.

Fotó: Csortos Szabolcs (UnivPécs)

A pécsi egyetem valamennyi kara hirdetett a pótfelvételi eljárás keretében képzéseket, így a felvételizők összesen 114 képzésből, 16 felsőoktatási szakképzésből, 59 alapképzésből, 8 osztatlan képzésből, valamint 31 mesterképzésből választhattak, nappali és levelező munkarendben.

rovat: Oktatás

Gyarapítsd Te is a véradók körét!

"Fagyis csütörtök" - a Pécsi Regionális Vérellátó Központban

Még nincs vége a nyárnak! Még mindig jólesik egy nagy adag jéghideg, édes, ízletes fagylalt?

Adj vért 2016. augusztus 25-én, 8-17 óra között a Pécsi Regionális Vérellátó Központban (Pacsirta u. 3.) és megajándékozunk egy két gombocós fagylalt kuponnal, hogy megédesítsük a napod!

rovat: Egyéb

VIII. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszus a Pécsi Tudományegyetemen

A nagyszabású rendezvény a PTE Jubileum 650 felvezető évének csúcseseménye, amely 2016. augusztus 22-27. között zajlik Pécsett.

A Társaság ötévente rendezi meg a Nemzetközi Hungarológiai Kongresszust, egyik alkalommal hazánkban, a következő alkalommal külföldön, egy-egy nagy egyetemmel együttműködve. Idén – Budapest, Bécs, Szeged, Róma-Nápoly, Jyväskylä, Debrecen és Kolozsvár után – Pécs és a Pécsi Tudományegyetem ad otthont az eseménynek.

rovat: Jubileum 650

Kitüntetettjeink az augusztus 20-i nemzeti ünnepünkön

Egyetemünk oktatói közül számosan vehettek át magas rangú kitüntetéseket az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából az augusztus 18-án, a Pesti Vigadó dísztermében tartott ünnepségen.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, Závogyán Magdolna, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára, Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke, Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Czibere Károly szociális ügyekért felelős államtitkár az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából a Pesti Vigadó dísztermében tartott ünnepségen állami kitüntetéseket adott át 2016. augusztus 18-án.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést vehetett át:

rovat: Elismerés

Gyászhír - elhunyt Bencsik István professzor

A Pécsi Tudományegyetem mély megrendüléssel tudatja, hogy Bencsik István Kossuth-díjas szobrászművész, professor emeritus, a Művészeti Kar alapító oktatója életének 85. évében augusztus 13-án elhunyt.

Temetéséről később történik intézkedés.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

rovat: In memoriam

PTE-s lettél! Köszöntünk!

Kedves Elsőéves Hallgatónk!

Nagy örömünkre szolgál, hogy a Pécsi Tudományegyetemet választotta, szívből gratulálunk sikeres felvételijéhez!

rovat: Egyetemi élet

Adj vért mások gyógyulásáért!

Pécs véradásai  2016. 08. 15. – 08. 21.

Pécsi Regionális Vérellátó Központ - 7624 Pécs,  Pacsirta u. 3.

www.facebook.com/veradopecs/

Megközelíthető: 30, 130, 103, 55 járatokkal

Véradóinknak ingyenes parkolási lehetőség az Intézmény udvarában.

Nyitvatartási idő:

hétfő, csütörtök: 8.00 – 17.00 óráig