Utolsó péntek szeptemberben? - Akkor Kutatók Éjszakája!

Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára a Kutatók Éjszakája kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt, népszerűsítse a természettudományokat, megmutassa, hogy kutatónak lenni izgalmas hivatás.

Kutatók Éjszakája 2016

rovat: Tudomány

A legjobb vidéki egyetem a PTE!

Nyilvánosságra hozta legfrissebb egyetemi rangsorát a londoni székhelyű Times Higher Education. A világ legjobb nyolcszáz egyetemét rangsoroló listára a Pécsi Tudományegyetem is felkerült az eredményei alapján, méghozzá a legjobb magyar vidéki egyetemként!

A legjobb vidéki egyetem a PTE! / fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

A Times Higher Education rangsorában szerepel a hazai felősoktatási intézmények közül a Közép-európai Egyetem, a Semmelweis Egyetem, a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Tudományegyetem – ebben a sorrendben. A listavezető az Oxfordi Egyetem.

rovat: Elismerés

Olimpikonok, tánc és jótékonyság egy helyen, avagy Ásó, kapa és a nagykaland

A PTE Táncegyüttes szeptember 20-án mutatta be ismét nagy sikerrel a Kodály Központ színpadán Ásó, kapa és a nagykaland című táncbohózatát. Az est több szempontból is különleges volt, hiszen a darab apropóján sor került díjátadóra és jótékonysági gyűjtésre is, de még néhány kulisszatitokra is fény derült.

Pupp Réka bronzérmet szerzett a junior EB-n judo sportágban

Pupp Réka (ASE) a Pécsi Tudományegyetem testnevelő-edző szakos hallgatója, két ippon győzelemmel kezdett a 48 kilogrammos súlycsoportban.

Pupp Réka bronzérmet szerzett a junior EB-n judo sportágban

Az elődöntőben a későbbi győztes ukrán, Darija Blodid egy jukóval jobbnak bizonyult nála, Braun Ákos tanítványa azonban a bronzmérkőzésen egy újabb ipponnal szerezte meg a bronzérmet.

Gratulálunk!

Forrás:

Mozgásterápiás labort adtak át a Természettudományi Karon

Világszerte körülbelül 250 millió embert érint a cukorbetegség, melynek egyik leggyakoribb késői szövődménye a neuropathia, vagyis a perifériás idegeket érintő károsodás. Ez a betegeknek megközelítőleg mintegy 50%-át érintheti, és végső esetben részleges lábfej, majd alsó végtagi amputációhoz vezethet.

Mozgásterápiás labort adtak át a Természettudományi Karon / fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

Fotó: Csortos Szabolcs, UnivPécs

rovat: Tudomány

Bronzéremmel folytatta Sors Tamás a Paralimpiát!

Sors Tamás, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója bronzérmes lett 100 méteres pillangóúszásban, ezzel folytatva sikersorozatát a riói Paralimpián. A vasárnapi versenynapot ezüstérmmel zárta 200 méteres vegyes úszásban, ezúttal a bronzéremre lehetünk büszkék!

Hallgatónk csütörtökön kétszeres címvédőként állt rajthoz 100 méteres pillangóúszásban, az első ötven méter után még elsőként fordult, de a végén görög és olasz riválisa lehajrázta, így ezúttal harmadik lett.

Nagyszerű teljesítmény! Hajra Tamás!

Indul az Egészségtudományi Kar Ápoló BSc képzése Zomborban

Az Egészségtudományi Kar 2016 szeptemberétől elindítja nappali munkarendű, BSc szintű ápoló képzését a szerbiai Zomborban. Ezzel új külhoni felsőoktatási campus jön létre.

rovat: Kari hírek

Tánc- és mozgáskurzusok a Táncoló Egyetemen szeptember 26-tól

Ahol a jó hangulatú órákon összerázódhatnak a különböző karok hallgatói és dolgozói, ami a gyönyörű táncteremben egyszerre testmozgás és szórakozás, sőt még kreditért is teljesíthető! A táncok klasszikus és modern stílusain túl különböző egyéb mozgáskurzusok is megtalálhatóak a palettán, hogy mindenki ráakadhasson a neki való órára.

PTE Táncegyüttes

A kezdetektől eddig több mint 25.000 jelentkező közel 60-féle kurzussal ismerkedhetett meg. A Táncoló Egyetem állította fel 2005-ben az egy időben legtöbben hastáncolók Guinness rekordját, majd 2010-ben újra e cím birtokosa lett 826 regisztrált közreműködővel.

rovat: Egyetemi élet

Nyolcadik alkalommal futottak a rákgyógyításért a pécsiek

A Fuss a rákgyógyításért Pécsett figyelemfelhívó programon idén közel kétezren vettek részt. A jótékony egyenpólóba bújt résztvevők a Széchenyi térről indulva futották le a 3 km-es távot a belvárosban.

rovat: Egyéb

Sors Tamás újból dobogós helyezést ért el a Paralimpián!

Sors Tamás, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója ezüstérmet szerzett 200 méteres vegyes úszásban a riói Paralimpia vasárnapi napján.

Büszkék vagyunk hallgatónkra és további sok sikert kívánunk!

Hajra Tamás!

Sors Tamás mesél a PTE-hez fűződő élményeiről: